Najistotniejszą cechą wyrobów kutych w metalu jest ich niepowtarzalność i oryginalność. Są to przedmioty wysokiej jakości, na których wygląd mogą mieć Państwo wpływ. Osobny nurt w działalności firmy „Almet” zajmuje nowoczesna stylistyka. Czyste formy metali, „ociosane” formy, geometryczne bryły, proste formy dostosowane są do surowego wystroju wnętrza.
Od lat współpracujemy z wieloma cenionymi architektami. Nasze projekty są dostosowane do obowiązujących trendów i gustów naszych Klientów. Jesteśmy na bieżąco z obecnymi tendencjami nawiązującymi do każdej dziedziny sztuki (np. secesji, baroku czy Art deco). Wychodząc naprzeciw naszym Klientom ceny realizacji zamówień wyrobów kutych w metalu są elastyczne.
Do produkcji naszych wyrobów metaloplastycznych poza tradycyjnymi metodami stosujemy najnowsze rozwiązania technologiczne. Współpracujemy z firmami, które wycinają laserem oraz wodą każdy materiał. Ten sposób produkcji surowców stwarza zupełnie nowe możliwości. Łączymy różne rodzaje surowców (szkło, kamień, metale kolorowe) dzięki współpracy z przedsiębiorstwami zajmującymi się ich obróbką.